Błociszewo - parafia pw. św. Michała Archanioła - 30.06-01.07.2016

W czwartek 30 czerwca 2016 r. o godz. 18.00 św. Józef w cudownym wizerunku przybył do parafii pw. św. Michała Archanioła w Błociszewie.

Przed kościołem ks. proboszcz Sławomir Ratajczak ucałował obraz św. Józefa i wraz z wiernymi wprowadził go do świątyni. Tam odmówił modlitwę przywitania świętej ikony, a ojciec kustosz Stanisław Plewa OCD odczytał list papieża Franciszka, który udzielił Apostolskiego błogosławieństwa wszystkim uczestnikom peregrynacji.

Następnie rozpoczęła się Msza św., która sprawował ks. proboszcz i wygłosił okolicznościowe kazanie.

Na drugi dzień o godz. 10.00 ojciec kustosz sprawował Najświętszą Ofiarę i wygłosił słowo Boże. Po zakończeniu Mszy św. rozpoczęło się modlitewne czuwanie przy świętej ikonie wiernych parafii mieszkających w pobliskich miejscowościach.

O godz. 17.00 ks. proboszcz sprawował Mszę św. na zakończenie peregrynacji obrazu. Wygłosił naukę, której tematem była świętość Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Po Komunii św. zawierzył w specjalnej modlitwie-akcie całą parafię opiece św. Józefa.

Ojciec kustosz podziękował Panu Bogu za łaskę nawiedzenia obrazu św. Józefa, a księdzu proboszczowi i wiernym za przyjęcie obrazu i modlitwę. Wierni przenieśli święty wizerunek z kościoła do samochodu-kaplicy.

Niech św. Józef wstawia się za Księdzem Proboszczem Sławomirem Ratajczakiem i wiernymi parafii pw. św. Michała Archanioła w Błociszewie.

OO. Karmelici Bosi, Sanktuarium Świętego Józefa w Poznaniu, ul. Działowa 25

Kustosz peregrynacji o. Stanisław Plewa OCD